İzmir Gençlik Festivali’nde 19 Mayıs coşkusu “Bize ilaç gibi geldi”

Birçok etkinliğe katılarak sosyalleşen üniversite öğrencileri, İzmir’de genç olmaktan  ve Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere yönelik projelerinden duydukları mutluluğu dile getirerek “Bu festival bize ilaç gibi geldi” dedi. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için hazırladığı etkinlikler tüm kente yayıldı. Tiyatrodan müziğe,  spordan sosyal etkinliklere kadar pek çok programa ev sahipliği yapan İzmir’de tam anlamıyla bayram coşkusu yaşandı. Kutlamalar kapsamında “İzmir Gençlik Festivali” de düzenlendi.  Özdere 100. Yıl Gençlik ve Spor Yerleşkesi’nde düzenlenen kampa, 18-30 yaş arası İzmir’de üniversite öğrenimi gören gençler katıldı. Kampta farkındalık atölyeleri, söyleşiler, oyunlar, bilgi yarışmaları, spor aktiviteleri, konserler ve deniz etkinlikleri düzenlendi. Üniversite öğrencileri katıldıkları programlardan ve aldıkları eğitimlerden duydukları memnuniyeti dile getirdi. 18 Mayıs Cumartesi günü başlayan festival 20 Mayıs Pazartesi günü sabah sona erecek.  

“Gençlerin enerjisi bizlere de yansıdı”
Kampta görevli İzmir Büyükşehir Belediyesi personeli Pınar Aslan, “Gençler iki gün boyunca kampta dolu dolu zaman geçirdi. Akşam da DJ performansları ve konserlerle eğlendi. Onların enerjisi bizlere de yansıyor. Çok olumlu geri dönüşler aldık. Bizler de çok mutlu olduk” dedi. 

“Sıcak samimi bir ortam var”
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin daha önce de Genç İzmir etkinliklerine katıldığını belirten Aylin Karagöz, “İlgilendiğimiz bir sürü farklı alanlarla ilgili atölyelere katıldık, denize girdik. Kampta arkadaşlarımızla beraber vakit geçirip eğlendik. Spor alanlarında voleybol, basketbol oynadık. Sıcak samimi bir ortam var. Personel de bizimle sıcak diyalog kuruyor” diye konuştu.  

“Bize ilaç gibi geliyor”
Kampın çok eğlenceli geçtiğini belirten Taha Furkan Cengiz, “Cumartesi günü buraya geldik, çadırlarımızı kurduk, kahvaltı yaptık. Masa tenisi, futbol, basketbol oynadık. Gece arkadaşlarımızla sohbetler ettik. Çok güzel vakit geçirdik. Kampa ilk kez katıldım.  Herkes çok sıcak ve gençlik ruhu her yerde hissedilebiliyor. İzmir’de yaşadığım ve İzmirli bir genç olduğum için gerçekten çok mutluyum. Bana değer verildiğini hissediyorum. Belediye birçok fırsat sunuyor. Gezi fırsatı yakalayarak birçok yeri gezdim. Konser biletleri sunuyorlar. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere yönelik katkılarına teşekkür ediyorum. Herkes bu etkinliklere katılmalı. Birlikte büyüyerek daha güzel bir topluluk oluşturabiliriz” şeklinde konuştu. 

“Festivali sosyal medyadan duydum”
Yüksek lisans öğrencisi Bilal Demir ise, “Sosyal medyadan burayı görüp geldim ve kayıt oluşturdum. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir etkinlik yapması çok güzel. Özellikle gençlere böyle sosyal alanlar açması çok güzel. İzmir gerçekten yaşayan bir şehir. Öğrencileriyle, gençleriyle yaşayan bir şehir olduğu için bu etkinlikler ihtiyacımız oluyor. Gerçekten mutluyuz” ifadelerini kullandı.  

“Bayramımız kutlu olsun”
Üniversite öğrencilerinin bütçeleri düşünüldüğünde böyle bir etkinliğin ilaç gibi geldiğini söyleyen hukuk öğrencisi Bahattin Çataltepe, “Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Herkesin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir