Elon Musk Duyurdu: Dizüstü Bilgisayar Boyutunca “Starlink MINI” Geliyor!

Starlink, hiç şüphesiz son yılların en önemli teknolojik gelişmelerinden biri. SpaceX‘in uydudan internet girişimi olan Starlink, mevcut uydu internet hizmetlerine göre çok daha yüksek bağlantı hızı ve çok daha düşük gecikme vadediyor. Alışık olduğumuz internet alt yapısının bulunmadığı bölgelere fiber internet kalitesinde bağlantı götürmeyi vadeden Starlink’in en büyük dezavantajı ise devasa çanaklara ihtiyaç duyması.

Geçtiğimiz saatlerde X’te paylaşılan görseller, Starlink’in bu sorunu da çözmek üzere olduğunu ortaya çıkardı. Zira yeni “Starlink MINI” adlı cihaz, 29x25cm yani neredeyse bir dizüstü bilgisayar boyutunda ve Elon Musk’ın iddiasına göre bu cihazı kurmak yalnızca 5 dakika sürüyor. Bu, Starlink kullanmayı son derece kolaylaştıracağından hizmetin yaygınlaşması için önemli bir adım olabilir.

Oleg Kutkov’un paylaşımına göre Starlink MINI, dahili bir Wi-Fi vericisine sahip. Dolayısıyla bir modeme ihtiyaç duymadan akıllı telefonunuzu ya da diğer akıllı cihazlarınızı direkt olarak Starlink MINI’ye bağlayarak internet kullanmaya başlayabileceksiniz. Elon Musk, konuyla ilgili paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Çoktan kurdum ve bu gönderiyi uzaydan (Starlink interneti kastediyor) yazıyorum. 5 dakikadan kısa sürdü. Sırt çantasında kolaylıkla taşınabiliyor. Bu ürün dünyayı değiştirecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir